Co mi cvrnklo do nosu...

Inspirace z fleru

5. září 2011 v 16:09 | Eva
Dobrý den, jednou z mých největších inspirací (jak už jsem dříve řekla) je webová stránka www.fler.cz, kde mohou všichni lidé, kteří se pyšní šikovnými a tvořivými nápady a dílky. Já osobně jsem si taky založila takový obchůdek, kde prodávám některá svá díla, zatím ho mám jen chvíli, ale postupně se snažím ho nějakým způsobem "rozjet". Pokud se chcete podívat stačí kliknout sem: http://www.fler.cz/obchudek-slecny-evicky


Pokračujte na celý článek...

Být či nebýt vánočním ekologem?

18. srpna 2011 v 15:29 | Eva
Máte rádi Vánoce? Máte rádi ekologii? Ano? Skutečně? Tak to se Vám bude líbit tento článek, možná jste jako správní ekologičtí milovníci o tom již slyšeli, pokud ne, tak čtěte dál a dál!
Lze totiž vyzdobit dům, zahradu, stromy i střechu tak, aby to příliš neohrožovalo naši zemi, zdroje záření totiž pochází ze Slunce, ušetří Vám tak čas, peníze a bude prospěšné i pro všechny ostatní. Představujeme Vám vánoční světýlka se solárním napájením, které lze zapíchnout do půdy, květináče, nebo připevnit pomocí drátků na střechu či balkón. Potřebujete k tomu pouze, aby svítilo Slunce, které k nám obvykle zavítá i v zimě.

Světýlka zakoupíte ve větších obchodních centrech nebo velkým obchodech s elektrotechnikou, objednat je lze i přes internet, najdete i více kusů, proto k přezkoumání cen doporučuji nejvíce webový portál www.zbozi.cz .

Ježíšku, chci mašinku...

5. prosince 2010 v 17:46 | Eva
Za poslední staletí se přání, co chtějí malé děti pod stromeček mění. Před padesáti lety měly daleko jiné a skromnější představy než nyní, vše je ale odrazem doby... A co, že to děti chtějí nejvíce?

Martin, 7 let:
Chtěl bych od Ježíška malou mašinku na dálkové ovládání, která houká.

Jana, 9 let:
Já si nejvíc přeji Zhu-Zhu křečky (pozn.: umělí křečci, kterým může postavit dráhu), protože jsem je viděla v obchodě a protože se mi moc líbili.

David, 6 let:
Chci robota s červeným knoflíkem místo nosu.

Kateřina, 9 let:
Mně se líbí panenka Barbie- Tři mušketýři, která má krásné růžové šaty s oddělávací sukní a pod ní bojovné šaty a kozačky. A taky má masku, aby ji nikdo nepoznal. Potom bych ještě chtěla deníček na klíček.

Adriana, 12 let:
Já bych si přála kytaru, abych na ní mohla hrát.
Dárky
Možná Vás něco z těchto dárků inspiruje...
A co si přeje Vaše dítě? U nás vedou figurky slavných postav z filmů jako je Stmívání, Buffy, přemožitelka upírů nebo Star wars... Akorát je malý problém v tom, že v Česku jsou prakticky nedostižné! ;)

Vánoční starbucks

25. listopadu 2010 v 11:37 | Eva
Pokud stejně jako já milujete Starbucks natolik, že každé odloučení odtud opláčete a pokud ještě k tomu zbožňujete Vánoce a vše co k nim patří, asi Vás příjemně potěším vánoční nabídkou nápojů z tohoto obchodu... Až budete v Praze, tak sem určitě zajděte! Nebudete litovat! ;)
Sice je to typický Amerika, ale pro jednou jedinkrát můžeme udělat malinkou vyjímku.
Nyní pár obrázků, abyste si navodili atmosférů...
Starbucks
Starbucks
Starbucks

Sníh na Vánoce? Pravděpodobně ne!

25. listopadu 2010 v 11:23 | Eva
Sníh naše letošní Vánoce zřejmě neobohatí, podle meteorologů bude sněžit, ale až po Vánocích. "Nic nemůžeme říct stoprocentně, protože naše předpovědi se mohou lišit i ve třech dnech, ale je velmi pravděpodobné, že letošní Vánoce budou skutečně na blátě." tvrdí členové meteorologických stanic.
Každý by si určitě přál bílé Vánoce se sněhem, kam se jen podívá, letošek, ale takový asi nebude. Je ovšem možné, že se počasí nakonec umoudří. Navíc podobný stav jsme tu měli i loni- meteorologové tvrdili, že Štědrý den se bude třpytit pod návalem sněhu, realita byla ale úplně opačná. Tak tedy doufejme, že meteorologové se mýlí i letos...
Snížek

Nejobávanější vánoční návštěvy

19. listopadu 2010 v 22:10 | Eva
Zajímavý průzkum provedla mezi několika tisícovkami Britů společnost Travelodge:
Zjistila, že nejobávanějším návštěvníkem během vánočních svátků je tchýně. Návštěvy matky své partnerky či svého partnera se děsí jeden z pěti dospělých. Lidé se obávají především toho, že zůstane příliš dlouho, že bude kritizovat vánoční jídlo, neuklizený dům a nedokonalou přípravu na svátky. Na dalších místech nejneoblíbenějších vánočních hostů jsou tetičky, babičky, bratrové a tcháni. Téměř každý třetí Brit považuje bavení svých příbuzných za stejně stresující událost, jakou je například pohovor se šéfem v zaměstnání.

TOP 10 nejobávanějších návštěv:
1. tchýně (zůstávají příliš dlouho),
2. tetičky (považují dům za hotel),
3. bratři (přicházejí neupravení a špinaví)
4. tchánové (brblají a radí)
5. sestry (kupují hrozné dárky),
6. babičky (kritizují štědrovečerní večeři),
7. matky (pomlouvají neuklizený dům),
8. strýčkové (jsou příliš hluční),
9. dědové a nevlastní matky (vypijí příliš alkoholu)
10. synovci, neteře, vnoučata a bratranci (nechávají po sobě v pokoji neuvěřitelný nepořádek)
Vánoce
A co z tohoto průzkumu plyne? Raději nezvěte nikoho a užijte si Vánoce v pohodě... ;)

Balení dárků

14. listopadu 2010 v 1:02 | Evča
Originální a praktický dárek zároveň!
Chcete vědět jak profesionálně zabalit dárek na Vánoce? Nebo to naučit nepříliš zručného strýčka? Nevíte co dát pod stromeček někomu z rodiny? Tak to Vás jistě potěší možnost kurzu balení dárků... V tomto jedinečném kurzu balení dárků se naučíte mnoho netradičních způsobů dárkového balení, poznáte nové materiály a doplňky, proniknete do tajemství výroby mašlí, ozdob ze stuh a stanete se zkušenými mistry balení dárků.
Více informací najdete zde
Balení

V Anglii začal vánoční prodej...

3. srpna 2010 v 22:00 | Evča
Když srpnové horko z rozpálené Oxfordské třídy uprostřed Londýna zažene kolemjdoucí do vyhlášeného obchodního domu Selfridges, asi mají ještě dlouho pocit, že jim letní slunce způsobilo úpal.
Obchodní dům, který si zahrál také ve filmu Láska nebeská, totiž zahájil vánoční prodej a v jednom oddělení tak už od 1. srpna hrají koledy, září nazdobené vánoční stromky a blýskají se nápisy "Šťastné a veselé". Vždyť do Vánoc zbývá už jen 149 dní!SelfridgesA provozovatelům obchodního domu nepřipadá zvláštní, že mezi stromky, soby, různobarevnými koulemi a světelnými řetězy pobíhají lidé v tričku a kraťasech. Na druhou stranu, provozovatelé tohoto gigantu zatím ještě kvůli Vánocům nešílí! Největším svátkům v roce vyhradili "pouze" jedno oddělení. 

Ježíšek či Santa? To je oč tu běží!

10. října 2008 v 18:04 | Evik
Když jsem jednou tak brouzdala po internetu narazila jsem na větu, která mě trochu zarazila...

"U nás práci Santa Clause vykonává Ježíšek. Santa Claus je dominantní hlavně v USA, Kanadě a Velké Bitánii."

U nás práci Santy zastává Ježíšek? Trochu jsem zaskočená z pořadí slov... Vždyť každý ví, že Vánoce jsou svátky, které se týkají Ježíše Krista, nikoly Santy Klause. V mém podání by tato věta zněla trochu odlišně: "Ve světě práci Ježíška také zastává Santa Klaus."
Když se podíváme trochu do historie...
Vánoce jsou svátky narození Spasitele Ježíše Krista.
Proto nechápu jaký význam a jakou roli tu hraje anglosaská tradice o muži v červeném kostýmu, který rozdává dětem dárky v jiných částech světa.
Osud Ježíše Krista byl nelítostný ve svých 33 letech byl ukřižován. O minulosti Santa Klause neexistují žádné zprávy. Pouze víme, že ho jako logo pro svůj nápoj použila Coca-Cola.
Nyní se názorně podívejte na tento obrázek a zamyslete se nad obsahem.
Každý ví, že takhle to nebylo...Každý ví, že tohle není pravda. Santa si nemusel prožít takovou bolesta utrpení poté co jej Jidáš zradil...
Chci slyšet vaše názory, proto pište do komentářů...

Vánoce pro domácí mazlíčky

6. srpna 2008 v 15:01 | Evik
Obchodníci v USA si mnou ruce. A mají proč! Vánoce jim totiž v minulém roce přinesly 71 miliónů nových klientů. Přesně tolik domácností "za oceánem" vlastní chlupatého domácího mazlíčka, kterému je při plánování největších svátků v roce věnována stejná péče jako lidem.
Domácí zvířátka se o Vánocích mají i daleko lépe než lidé. Jejich páníčci jim pořádají večírky, berou je do salonů krásy, dopřávají jim jídla hodné králů...
Z průzkumu minulé zimy vyplynulo, že 90 procent Američanů považuje svého chlupatého přítele za rovnocenného člena lidské rodiny a 65 procent z nich kupuje svým zvířecím miláčkům během svátků nákladné dárky.
Takže i pro Vás chlupáčci Krásné Vánoce!
 
 

Reklama