Barvy Vánoc

Barva Vánoc 2011

18. srpna 2011 v 15:05 | Eva
Hit letošních Vánoc je stále přetrvávající barva fialová, dále ji můžeme zkombinovat se světle růžovou (až starorůžovou), tmavou fuchsií či zlatou. Fialovou lze letos očekávat ve na všech designových výrobcích i jako dekoraci ve velkých městech nebo módních domech. Purpurová, starší odstíny fialové, fialková, violet i lila fuchsie- neuděláte chybu ani jednou! Příjemná je i kombinace s béžovou, slonovou kostí, champagne, šedou a hnědou.


TIP: Další barvou, kterou na Vánoce zazáříte je již zmiňovaná světle růžová, nejlépa v kombinaci se světle zelenou (až odstínem hráškové). Můžeme je použít např. na dárky, kdy zvolíme zelený papír a ovážeme jej růžovou stuhou.

Pro představu: nejlepší odstín zelené:

Bílá

8. prosince 2008 v 12:02 | Evik
Bílý je sníh-který je symbolem Vánoc...
Symbol čistoty, jasnosti, vznešenosti a nevinnosti. Zdůrazňuje existenci světla, rozpuštění veškeré hrubosti, stav dokonalého odmaterializování, vykoupení. Je také známkou nedotknutelnosti, citlivosti a chladné rezervovanosti. Je to barva pravdy, výrazem pro vnitřní vyjasnění a vyřešení nějaké nepříjemné situace, ruší staré myšlenkové struktury a připravuje tím nový začátek.
Tato barva se skvěle hodí do doplňků-podtrhne jejich krásu (bílo-červený,bílo-zlatý,bílo-modrý...balící papír, baňky,stuhy na dárky atd...)Hodně se také používá umělý sníh na okna(podle šablony se utvoří obrázek),skvělé je použít ji na květináč k vánoční hvězdě... Pokud bílou použijete společně se stříbrnou nebo s fialovou budete mít Vánoce v duchu luxusu, ale také církevního souznění. Podtrhnout krásu bílé barvy Vám pomohou sněhobílá pírka, se kterými můžete ozdobit zabalené dárky, nebo je použít jako dekoraci na věnec či stromek.

Zelená

6. srpna 2008 v 14:39 | Evik
Zelená barva se ve vánočním čase nejvíce kombinuje s barvou červenou. Těmito barvami nic nezkazíte, protože obě dvě jsou veselé a energické. Zelená se dále kombinovat nedoporučuje, jelikož o Vánocích je jí až až a s barvou jinou než je červená by vypadala neesteticky a přeplácaně.
Zelená barva je s Vánoci spojena především zeleným vánočním stromeček a zeleným jmelím, které je poseto bobulemi, jako by na ně z nebe spadly perly.
Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Lidé mající rádi tuto barvu budou více ochotní rozdávat lásku a pomáhat motivovat ostatní.

Zlatá

1. srpna 2008 v 12:31 | Evik
Zlatá je barvou bohatství. Zlaté jsou také hvězdy na nebi ve Šťedrý den (říká se že v tento den jsou nejjasnější, aby nám svítili na cestu...)
Zlatá dává pocit hojnosti, lesku a nadbytku. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot a zastupuje idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Zlatá transformuje poznání v pochopení, pomáhá při zvládnutí duševních nejistot, podporuje ducha na cestě k univerzální moudrosti.
Zlatá barva se ideálně hodí na Vánoce. Krásně ladí ke všem ostatním vánočním barvám.

Fialová

27. července 2008 v 19:39 | Evik
Fialová je liturgickou barvou adventu. Patří všem adventním nedělím kromě třetí adventní neděle, jejíž barvou je růžová. Fialovou barvou se zdobí adventní věnce, vánoční stromečky i štědrovečerní stůl...
Fialová stejně jako modrá patří k chladným barvám. Působí na centrální nervový systém uklidňujícím dojmem a vyvolává spánek.

Fialová je mystická barva, která je symbolem duchovna, ale i srdečnosti. Ale má také jednu nevýhodu-společně s oranžovou prý vyvolává chuť k jídlu.

Červená

17. května 2008 v 13:55 | Evik
Dominující barvou Vánoc je červená-je to barva lásky (protože o Vánocích jí dáváme i přijímáme hodně).
Červená je výrazem životní síly, aktivity, potěšení z činnosti a také barvou dobrého kontaktu s okolím.
Značí touhu po silných a hlubokých zážitcích, po úspěchu. Přednost jí proto dávají lidé cílevědomí, energičtí, tvořiví, schopní usilovné práce a soustředěného vypětí, ale také "pruďasové" a násilníci.
Odmítání červené může být příznakem nedostatku sil, ochablosti, pasivity, znamením, že člověk na své úkoly nestačí, že se cítí unaven, vyčerpán. Takovým lidem se zdá, že nedosáhli toho, čeho dosáhnout chtěli, a že se jim to už ani nemůže podařit.
Červenou jsou obvykle zdobeny věnce.Skvělý tip je ozdobit červenou barvou stromek a do stejné barvy ladit i balící papír.Také skvělou vychytávkou jsou Poincézie neboli vánoční hvězdy.Tyto květiny můžeme dát na stůl,do okna,na věnce...
 
 

Reklama