Prosinec 2011

Děkuji, přeji, odcházím... ale jen na chvíli

28. prosince 2011 v 20:10 | Eva |  Můj milý vánoční deníčku...
Ahoj a dobrý den,
musím Vám oznámit, že jste mě velmi potěšili svou přízní a návštěvami na tomto vánočním blogu. Děkuji! Vánoční svátky zkončili a povánoční končí pomalu také, tudíž se s Vámi chci rozloučit na přibližně půl roku. A jelikož končí rok 2011, chci Vám popřát do nového roku, roku 2012, vše nejlepší, zejména zdraví, štěstí a lásku. Prostě vše dobré!

Další věc, s kterou se chci s Vámi podělit, je ta, že mi přišlo pár mailů s prosbou, abych napsala co jsem dostala na Vánoce já. Zdá se mi to jako skvělý nápad, takže tady to je:
Pod stromečkem mě čekal diář Paulo Coelho, Parfém CK one, Sada na fondue, Elektrický Drink shaker, Růženec s ametystem, Krém na pleť Ryor, Masážní olej Planet Spa, Kniha Racek od Čechova, Kosmetika, Víno, Svícen, Karty Optimismus a jiné další skvělé věci, za které jsem velmi ráda a děkuji za ně.

P.S. Takže ještě jednou, za nějaký čas nashledanou, hezký rok 2012 a užívejte života.

S láskou, Eva

Jak stihnout celé Vánoce za dva týdny?

11. prosince 2011 v 21:24 | Eva |  Rady a triky
Do Štědrého dne zbývají necelé dva týdny, někteří lidé mají již všechno zařízené- od stromečku a dárků, přes kapra, po úklid a cukroví. Pokud ale mezi takové lidi nepatříte a právě naopak teprve s vánočním naladěním začínáte, nezoufejte a přečtěte si tento článek, kde Vám poradím kdy a jak vše zvládnout.

NEDĚLE: Udělejte si seznam vánočních dárků, popřemýšlejte co by komu udělalo radost a kde se to dá sehnat, bohužel na zahraniční servery jako je ebay.com už nezbývá čas, tudíž musíte zabrousit v tuzemských obchodech.

PONDĚLÍ: Vyzbrojte se plnou peněženkou peněz a vyrazte na nákupy- podívejte se:
 • do dárkových obchodů na něco pro babičku, maminku a manželku
 • do lihovin na něco pro tatínka nebo manžela
 • do rybářských potřeb (pro tatínka, dědečka, manžela, strýčka)
 • do drogerie nebo parfumerie (dárky pro sestru, manželku, dceru...)
 • nezapomeňte na hračkárnu, zde uděláte radost malým dětem (syn, dcera, synovec, neteř, vnučka, vnuk, malý sourozenec)
 • do knihkupectví, dárky odsud potěší zejména knihomoly (děti, tatínka), v některých prodávají i krásně zdobené kalendáře (ty jsou důležité) a diáře (dárek pro sestru, manželku, dceru, manžela)
 • do hudebnin (dárky pro syna či dceru muzikantku)
 • do zdravých surovin, kde nemusíte pořídit jen potraviny, ale také knihy pro všechny, kteří chtějí žít zdravě
 • do obchodu s oblečením a botami (dárek zejména pro dceru, sestru, manželku-dávejte si ale pozor, každý má jiný vkus)
 • do bižuterie (dají se zde sehnat dárky za pár korun, které ale budou člověka zdobit i několik let- dárky pro ženy a dívky)
 • do zlatnictví, to si vybírejte pečlivě (dárky pro kohokoliv)
 • samozřejmě důležité je i elektro (popřemýšlejte kdo to po Vás chtěl ten fén a o jaký mobilní telefon Vás prosil syn)
 • do železářství- zde si přijdou na své kutilové- boxy se šroubky, vrtačka, elektrické kladivo (pro manžela, dědečka, tatínka
Pokud ale neseženete v kamenných obchodech přímo to co máte na seznamu, obraťte se na internet. Zde můžete zadat na zbozi.cz , po čem toužíte a téměř se 100% úspěšností budete úspěšní, často na internetu bývají věci i o mnoho levnější než v obchodech.


ÚTERÝ: Zajděte do papírnictví a nakupte vše potřebné pro balení dárků- vánoční papír, izolepu, mašle, dárkové tašky a celofán. V papírnictví nezapomeňte ani na pohledy, látkové mašle na perníčky a jmenovky na dárky. Zabalte dárky a ozdobte mašlemi. Dnes nakupte všechny potřebné suroviny a pusťte se i do přípravy těst na cukroví, pokud se ale nechcete cukrovím zaobírat, běžte do cukrárny a objednejte si jej.

STŘEDA: U známého rybáře si domluvte kapra, pokud nikoho takového nemáte nevadí, před Štědrým dnem se kapříci budou prodávat na každém rohu ve Vašem městě. Kupte živý vánoční stromeček (lze koupit u velkých hypermarketů, ale lépe koupit v menších městech u myslivců nebo zahrádkářů, kde se o stromky starají podstatně lépe a tudíž i déle vydrží).

ČTVRTEK: Pokud máte udělaná těsta, začněte s vykrajováním cukroví. Za celý den nad válem si zasloužíte malou odměnu- napusťte si vanu plnou pěny, do které nakapte pár kapek vánočního aromaoleje a nalejte sklenici mléka. K tomu si pusťte svíčky a relaxujte.

PÁTEK: Pátek je ve znamení balení zbývajících dárků, pusťte si k tomu nějaký pěkný film (tip na film v rubrice Vánoční filmy). Až budete hotovy pusťte se do zdobení a slepování vykrájeného cukroví, pokud si jej ale budete kupovat máte volný den- užijte si ho!


SOBOTA: Pusťte se do úklidu a zdobení domova- umyjte okna, vyperte záclony, setřete prach, vyluxujte, dejte větve smrku a cesmíny do váz. Vytáhněte z půdy vánoční svícny a světýlka do okna.

NEDĚLE: Vyrazte do města načerpat vánoční atmosféru při poslední adventní neděli a zapalte poslední svíčku na věnci. Na trzích si kupte svařák a pečená jablka nebo kaštany, běžte na návštěvu za kamarádky a popřejte jim krásné Vánoce.

PONDĚLÍ: Vše podstatné máte... Teď se snažte doladit detaily. Zapněte si aromalapičky, které Vám navodí příjemnou atmosféru. Udělejte pár kousků nepečeného cukroví a uložte do chladu k ostatnímu. Běžte do drogerie a nakupte vše co budete potřebovat během vánočních svátků- ubrousky, papírové utěrky, detergent, alobal, sáčky do koše aj. Dnes se v obchodech porozhlédněte i po malých posledních drobnostech, které dáte blízkým pod stromek a zabalte je.

ÚTERÝ: Pošlete vánoční pohlednice blízkým, příbuzným a přátelům, dobijte si telefon na psaní SMS o Štědrém dnu. Vyrobte pravý domácí vaječný koňak a uložte mezi všechno cukroví do chladu. Běžte pro kapra.

STŘEDA: Zajděte do lékarny a nakupte vše důležité- léky na bolest hlavy způsobené pobíhajícími dětmi u stromečku, mast na drobné popáleniny od prskavek, kapky na pálení očí od dýmu ze sporáku při přípravě vánočního menu, mast na modřiny způsobené od špuntu šampaňského a v neposlední řadě léky na bolest břicha po přecpání se bramborovým salátem.

ČTVRTEK: Vytáhněte ozdoby na stromek ze sklepa a půdy a ozdobte jej (pokud jej nazdobíte už dnes můžete si úžívat "Štědrého dne dva dny předem"), a pokud Vám zbyli nějaké perníčky s mašličkou dejte je na stromek také, vykouzlí pravé české Vánoce. Po nazdobení vysajte a setřete prach. Zapalte svíčky ve svícnech a aromalampách.


PÁTEK: Běžte na obrovský nákup potravin, vyzbrojte se ale pevnými nervy, protože obchody budou plné. Nezapomeňte na to nejdůležitější- strouhanku na kapra, na sušené houby na houbového Kubu, brambory do salátu, pití a alkohol. Nejlépe si ale ještě předtím napište seznam surovin, které budete kupovat. Naložte si kapra do marinády nebo piva, udělejte domácí vánočku.

SOBOTA: Vařte, pečte, smažte! Až budete mít hotovo napište přátelům vánoční SMS s přáním krásných Vánoc a pak už jen usrkávejte vaječného koňaku, dívejte se na pohádky a čekejte na Ježíška.

Chyba opravena...

11. prosince 2011 v 18:21 | Eva |  Můj milý vánoční deníčku...
Ahojky, všichni...
dnes jsem se celý den snažila opravit chybu, která zapříčinila to, že nebyly vidět obrázky na tomto blogu, což je nemilé, a zejména těď před Vánoci. Tím pádem mi ubylo více jak 200 čtenářů denně (za poslední týden). Těm ktěří zůstali děkuji za podporu! Vynasnažím se, abych si opět nabyla Vaši důvěru a snad se ostatní technické problémy nebudou opakovat..Doufejme! ;)Budou Vánoce veselé? Budou!

11. prosince 2011 v 10:37 | Eva |  Vánoční filmy

Jak již napovídá název, budou letošní Vánoce veselé... a jak! Alespoň co se filmů, pořadů a zejména pohádek týká: bez nich bychom si Vánoce ani představit nemohli.

Vánoční maraton začíná již tuto neděli filmem Prázdniny, ve kterém se představí takové hvězdy jako Kate Winslet, Cameron Diaz nebo Jude Law a ukáží nám jak oni si představují správné vánoční prázdniny. O několik dní později, v sobotu 17. prosince se můžeme těšit na to až nám Ben Affleck poradí jak Přežít Vánoce a v ten samý den můžeme i pomoci dětem, které jsou nemocné v pořadu Srdce pro děti. Hned den poté nás zcela pohltí báječný Grinch, v němž se Jim Carrey pokusí překazit Kdovíkům Vánoce. Pokud byste toužili ale po něčem jiném je tu ještě komedie Duch Vánoc.

Ve čtvrtek 22.prosince se připravte na komedii Budiž světlo, kde září takové hvězdy jako Danny DeVito, Matthew Broderick nebo Kirsten Davis, příběh pojednává o dvou ješitných sousedech, kteří se každoročně předhání v tom, kdo bude mít lepší vánoční výzdobu a získá obdiv celého města. O den později den před Štědrým dnem na nás čekají samé pohádky a veselé filmy, bez kterých bychom si Vánoce ani nedokázali užít. Jako první by tu byl film Rolničky, kam se podíváš s Arnoldem Schwarzeneggerem. Dále tu jsou Veselé Vánoce, Mr. Beane!, Santa má bráchu, Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko a pro pamětníky film s božskou Natašou Gollovou a charismatickým Oldřichem Novým Hotel Modrá hvězda (mimochodem jeden z mých nejoblíbenějších filmů). Tím ale den nekončí, z večerních programů máte na výběr z pohádek O statečném kováři, nebo Anděl Páně, filmů Láska nebeská a Základ rodiny a pořadů Splněné sny- vánoční speciál nebo Bílé Vánoce Lucie Bílé. Myslím, že si přijde každý na své.

A nyní Štědrý den... Ráno nás vzbudí pohádky Mamutí Vánoce, Princezna ze mlejna nebo Třetí princ. Děti se mohou těšit i na oblíbenou Kouzelnou školku, která bude inspirovaná právě Štědrým dnem a mohou si zazpívat z pořadem Vánoční koledy. Dále tu máme takové hity jako je film Vánoční skřítek, Shrekoleda, Vánoční výlet, Šťastný a veselý Madagaskar nebo novinka Peklo s princeznou. A co večer? Něco co tu na Štědrý den nesmí chybět- nádherná Libuška Šafránková s princem Trávníčkem a pohádka Tři oříšky pro Popelku. Ale pokud toužíte po novince je tu zbrusu nová pohádka Micimutr, kde Libuška Šafránková sice už není princezna, ale stále stojí na straně dobra... Zabavit se poté můžete s pořadem Veselé vánoční (pří)hody 2011 a poté nás čeká filmová klasika plná hlášek jako například "Kde soudruzy z NDR udělali chybu?" nebo "Tati, zabruč!" Pelíšky.

Vánoční svátky se ponesou ve stejně pohádkovém duchu jako Štědrý den. Děti si příjdou na své hned první vánoční svátek s pohádkami Z pekla štěstí, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Shrek, Císařův pekař, Láska rohatá a s humorným pohádkových příběhem Kouzelná chůva Nanny McPhee. Na Štěpána se dočkáme pokračování: Z pekla štěstí 2, Jak dostat tatínka do polepšovny, Shrek 2, Pekařův císař. Těšit se ale můžeme i na pohádku plnou čertů s typickým názvem Čert ví proč? a večer se potěšíme filmem s Reese Witherspoon Čtvery Vánoce.

Ani další dny nebude o zábavu a veselí nouze- filmy a pohádky Kozí příběh, Nebojsa, Vánoční prázdniny, Princezna Fantaghiro, Mrazík, Scooby Doo, Asterix a Obelix- překvapení pro Césara, Dennis- postrach okolí a Snowboarďáci mluví prakticky za všechno.


Vánoce, Vánoce...

3. prosince 2011 v 20:59 | Eva |  Můj milý vánoční deníčku...
Máme tu prosinec, přítelíčkové,
doufám, že jste si užili krásnou první adventní neděli a těšíte se na zítřek na tu druhou, kdy zapálíte na věnci další svíčku. Máte nakoupeny všechny dárky a naklizeno? Já tedy ne! U nás se vánoční úklid odkládá na "až bude čas", dárky na "až se mi bude chtít" a pečení na "až bude chuť". Ale ne... vážně: s pečení začneme na Mikuláše, dárků už mám polovinu a úklid je skoro také hotov. Jak to vypadá u Vás?

Jinak: do Štědrého dnezbývá ještě 21 dní. P.S.: Zítra si utrhněte (třeba i malinkou) větvičku třešně (tzv. barborku).