Listopad 2010

Adventní věnce

25. listopadu 2010 v 12:12 | Eva |  Adventní věnce
Jelikož je tato neděle již první adventní, rozhodla jsem se přidat pár obrázků, které by Vám usnadnili výrobu věnce. Inspirujte se...
Advent
AdventAdvent
Advent
Advent

Jak si vyrobit adventní věnec z perníku

25. listopadu 2010 v 11:54 | Eva |  Vánoční cukroví
Budete potřebovat :
 • na těsto:
  1 kg hladké mouky
  250 g cukru moučky
  100 g cukru krystal
  15 g sody bikarbony
  2 vejce
  50 g tuku na pečení (Hera)
  6 lžic medu
  1 lžíci perníkového koření
  2 lžíce vody
  1 vejce na potření perníků

 • na polevu:
  1 bílek
  cukr moučku podle potřeby
VěnecJak na to?
1. V hrnci zkaramelizujte cukr krystal. Karamel zalijte 200 ml vody.
2. Všechny přísady smíchejte s hotovým karamelem a vypracujte těsto, které nechte minimálně dvě hodiny stát na chladném místě
3. Mezitím si připravte z tvrdého papíru šablonu ve tvaru kruhu s vnějším průměrem 22 cm a vnitřním 10 cm.
4. Těsto rozválejte a podle šablony vykrojte kruh. Pomocí formiček s vánočním motivem si vykrojte čtyři hvězdy, ale i rybu, prasátko, ptáčka a kometu nebo jiné další tvary podle toho, jaké formičky máte k dispozici.
5. Vykrojené perníky rozložte na plech vyložený pečicím papírem a potřete je rozšlehaným vejcem, aby se hezky lesklý.

Doba pečení: přibližně 10 až 15 minut při 180 °C

Jak ho vyrobíte?
Potřebujete:
 • upečený perníkový kruh
 • 4 perníkové hvězdy a další tvary
 • 4 čajové svíčky
 • polevu na zdobení perníku
Jak na to?
1. Připravte si perníkový kruh, který bude sloužit jako podklad, na který budete připevňovat ostatní části.
2. Okraj kruhu ozdobte jemnou vlnovkou.
3. Na spodní část čajové svíčky naneste polevu na zdobení.
4. Přilepte ji na perníkovou hvězdu a nechte zaschnout.
5. Takto připravené hvězdy a ostatní perníky přilepte polevou na kruh.
Věnec

Vánoční starbucks

25. listopadu 2010 v 11:37 | Eva |  Co mi cvrnklo do nosu...
Pokud stejně jako já milujete Starbucks natolik, že každé odloučení odtud opláčete a pokud ještě k tomu zbožňujete Vánoce a vše co k nim patří, asi Vás příjemně potěším vánoční nabídkou nápojů z tohoto obchodu... Až budete v Praze, tak sem určitě zajděte! Nebudete litovat! ;)
Sice je to typický Amerika, ale pro jednou jedinkrát můžeme udělat malinkou vyjímku.
Nyní pár obrázků, abyste si navodili atmosférů...
Starbucks
Starbucks
Starbucks

Sníh na Vánoce? Pravděpodobně ne!

25. listopadu 2010 v 11:23 | Eva |  Co mi cvrnklo do nosu...
Sníh naše letošní Vánoce zřejmě neobohatí, podle meteorologů bude sněžit, ale až po Vánocích. "Nic nemůžeme říct stoprocentně, protože naše předpovědi se mohou lišit i ve třech dnech, ale je velmi pravděpodobné, že letošní Vánoce budou skutečně na blátě." tvrdí členové meteorologických stanic.
Každý by si určitě přál bílé Vánoce se sněhem, kam se jen podívá, letošek, ale takový asi nebude. Je ovšem možné, že se počasí nakonec umoudří. Navíc podobný stav jsme tu měli i loni- meteorologové tvrdili, že Štědrý den se bude třpytit pod návalem sněhu, realita byla ale úplně opačná. Tak tedy doufejme, že meteorologové se mýlí i letos...
Snížek

Výzdoba oken

24. listopadu 2010 v 23:46 | Eva |  Dekorace
Vánoční výzdoba oken patří, především v poslední době, k masově rozšířené záležitosti. V oknech mnoha domácností můžeme v předvánoční době vidět mnoho druhů světýlek, elektrických svíček a dalších blikajících ozdob, které nám dávají jasně najevo, že se blíží Vánoce.
Nejlevnějším a přesto pěkných řešením je koupě jednobarevných bílých světýlek, které po určitém intervalu zhasnou a pak se znovu rozsvítí. Další variantou jsou například speciální řetězy, jejichž části lze oddělit tak, aby svítili samostatně. Po chvíli hraní s nimi můžeme vytvořit zajímavé tvary a efekty.
Lidé také dávají do oken různé folie s motivy vloček, stromků, andílků...
Stačí si z tohoto širokého sortimentu vybrat to, po čem Vaše oko prahne a vyzdobit si tak dům!
Okna
Okno

31 dní

24. listopadu 2010 v 15:53 | Eva |  Můj milý vánoční deníčku...
Přesně za měsíc touto dobou se už budeme chystat pomalu, ale jistě zasednout před nazdobený stromeček s hromadou dárečků. "Posledňáci" (nejčastěji manžel nebo líný syn) budou ve spěchu dobalovat dárky (takže se může stát, že Vy dostanete omylem šroubovák a dědeček se bude "těšit" z nového ambrového parfému nebo šátku), babičky a maminky smažit kapříky, děti olupovat vánoční cukroví a dědečkové vyprávět jaké to bylo před padesáti lety na Štědrý den!
No zkrátka pohodové Vánoce plné lásky! A takové Vám ze srdce přeji!
Nyní máte, ale ještě 31 dní, abyste nakoupili vše potřebné, upekli cukroví, nastrojili dům, zapálili 4 adventní svíce na věnci a nakonec si užívali vánočních radovánek s rodinou!
Takže... krásný čas předvánoční!
Vánoce

Půvabné věnce

23. listopadu 2010 v 22:01 | Eva |  Věnce na dveře
Věnce
Věnec
Věnec
Věnec
Věnec

Slaďte Vánoce...

23. listopadu 2010 v 21:11 | Eva |  Vánoční bydlení
Letošní vánoční barevné trendy jsou ovlivněny oděvní módou. Podle lidí z družstva Vánoční ozdoby ze Dvora Králové nad Labem, které je největším výrobcem ručně foukaných a malovaných skleněných vánočních ozdob v Česku, se proto oranžová, skořicová nebo kávová přenese i do barevného ladění ozdob.
Móda tak podle nich každoročně ovlivní asi třetinu produkce. "Z textilu a šatovek se do módy ozdob přenášejí barvy, z bytového textilu zase například ornamenty," tvrdí předseda družstva Miroslav Šorma. Z odstínů podle něj budou převažovat lesklé, protože je na nich lepší odraz světla.
Větší poptávka je letos také po ozdobách se zvláštním textilním sametovým dekorem s plastickým vjemem. "Tyto ozdoby chtěl letos celý svět. Na jejich výrobu jsme museli koupit ještě jeden stroj," řekl Šorma. Jím řízené družstvo při obratu kolem 70 milionů korun vyváží přes 90 procent produkce.
Žádné faux-pas rozhodně neuděláte ani když pro letošní Vánoce zvolíte tradice. Tradiční červená nebo zelená barva či krásné slaměné ozdůbky bude přímo fantastické!
Oranžová
Dar

Erbenův "Štědrý večer"

23. listopadu 2010 v 21:01 | Eva |  Zvyky, pověry a tradice
Jeden ze starých vánočních zvyků je popsán i v Kytici Karla Jaromíra Erbena. Báseň se jmenuje příznačně "Štědrý večer" a je o dvou sestrách, které se vydají k zamrzlému jezeru vysekat do ledu díru a podívat se, co jim voda sdělí o jejich budoucnosti.
Vánoce

Netradiční balení dárků

23. listopadu 2010 v 20:33 | Eva |  Balení dárků
Zda-li hledáte způsob jak snadno a efektivně zabalit dárek, podívejte se na SEM ... Najdete vše co potřebujete vědět! Jak zabalit prakticky nezabalitelný dárek, jak ozvláštnit balící papír, apod... Stačí si vybrat co zrovna potřebujete. Přeji příjemnou zábavu a nezamotejte se do rolí stužek a celofánů...
Balení dárků