Pro netrpělivé děti

20. srpna 2008 v 11:33 | Evik |  Jak si zkrátit čekání na Ježíška?
Chvilka před otevíráním dveří do obývajícího pokoje, kde stojí u krbu obrovský, krásně nazdobený vánoční stromeček patří k těm nejnapínavějším, ale také velice netrpělivým. Proto jsem pro Vás připravila pár her, které si s dětmi můžete zahrát, zatímco Ježíšek bude nadělovat pod stromeček. Vaše malé ratolesti se jimi zabaví a pár posledních minut před rozbalováním dárků jim bude ubíhat daleko rychleji.
1. Bezabeze
Tato hra je určena pro nekonečno mnoho lidí. V této skupině, ale její pravidla musí znát jen jeden člověk. Každý řekne jedno slovo a ten co zná pravidla , řekne buďto "ano" nebo "ne". Ano řekne v tom případě, že slovo neobsahuje písmeno A ani písmeno E (Bezabeze- bez a bez e). Ne řekne pokud slovo obsahuje jedno nebo i obě z těchto písmen. Např. strom- ANO, auto- NE, kolo- ANO, srdce- NE, kačer- NE.
Všichni ostatní kromě toho co pravidla zná, musí přijít na to v čem tato hra spočívá.
2. Bas-Fis
Hra je určena také pro jakékoliv množství lidí, ale hráči musí být trochu starší. Začne se počítat od jedné- 1,2...ale tak, že místo čísla které je dělitelné trojkou řeknete bas a místo čísla dělitelného pětkou fis. Tak např. 1,2,bas,4,fis,bas,7,8,bas,fis,11,fis,13...
Pokud ovšem narazíte na číslici která je dělitelná pětkou i trojkou zároveň řeknete jednoduše Bas-Fis. Pokud se spletete vypadáváte ze hry.
3. Pohybovač
Hra je opět určena pro více lidí. Ovšem tuto hru můžete hrát i s menšími dětmi. Jeden člověk se pošle za dveře a ostatní se domluví na tom kdo bude hlavní pohybovač, po kterém budou všichni jeho pohyby opakovat. Člověk, ketrý je za dveřmi se pozve do místnosti, ve které se již všichni dali do pohybu podle hlavního pohybovače. Ten, kdo byl za dveřmi musí uhodnout kdo je hlavním pohybovačem. Ten mění své pohyby, tak aby ten co hádá nic nepoznal a neodhalil ho.
4. Zásah proudem
Hra se hraje ve dvou skupinkách, které mezi sebou zápasí. Skupinky musí mít stejný počet osob. Hra je určena pro menší i větší děti. Skupinky si sednou naproti sobě, do tzv. vláčku, to znamená, že osoby ze stejné skupiny sedí za sebou. Jeden člověk, který nepatří ani do jedné skupiny si musí sednout doprostřed před ty, jenž jsou ve svém "vláčku" první. Dále pak je ještě potřeba mince a jakýkoli předmět, který se dá snadno uchopit- tužka, polštář, ovladač, autíčko...
Mince se dá člověku který sedí před oběma skupinkami a tužka, či jiný předmět se dá doprostřed za obě skupiny. Vždy jen první ze skupiny se dívá na toho, který drží minci a ostatní ze skupiny se dívají na tužku. Když člověk, sedící před skupinami hodí mincí orla nic se neděje, když hodí pannu, musí první ze skupiny poslat signál dalšímu a ten dalšímu, až se signál dostane k poslednímu člověku ve skupině a ten musí rychle chytnout tužku. Která skupina popadne tužku dříve, připíše si bod.
Tento článek je vlastnictvím majitele blogu. Jakékoli rozšiření článku je trestáno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký máte vánoční stromeček?

Umělý
Živý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama